BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jön az Itanium

Az Intel ma mutatja be eddigi legerőteljesebb mikroprocesszorát. Az Itanium kísérlet arra, hogy a társaság csipjei megvessék lábukat a nagyvállalati informatikai rendszerekben.

Az Itanium mikroprocesszor hétéves fejlesztés eredménye, egészen más, mint a korábbi Intel-termékek. Míg a Xeon vagy a Pentium család 32, az Itanium 64 bites alapokra épül. A világ első számú csipgyártója reméli, hogy az Itanium család csökkenti a nagyobb, vállalati informatikai hálózatok kiépítési költségét. Ha ugyanis a termék szinte szabványként, széles körben elfogadottá válik, a számítógépgyártók áraikkal és nem a különböző technológiákkal versenyezhetnek a megrendelésekért.
A Dell Computer, az IBM és a Hewlett-Packard így már ma előáll saját Itanium-alapú rendszereivel. Az Intel reményei szerint a többi óriás még az idén követi ezeket a cégeket.
Ennek ellenére az Itanium-rendszerek értékesítéséből származó bevétel az első évben viszonylag csekély lesz, mert a megfelelő alkalmazások elterjedéséhez időre van szükség. Másrészt az Intel jövőre tervezi bemutatni az Itanium második verzióját, mely a mostaninál kétszer nagyobb teljesítményű lesz.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.