Eladhatják a Burger Kinget
A brit Diageo italkonszern még nem döntött, hogy a Burger King gyorsétkezdeláncot befektetőknek adja el, vagy még az év vége előtt bevezeti a tőzsdére. Bár a tavaly 6,8 milliárd font összforgalmat elért csoport tulajdonosai a múlt évben az utóbbi megoldást támogatták -- remélve, hogy így kizárólag az italüzletágra összpontosíthatnak --, a börzére vitel vezetési problémák és az újra kitört BSE-pánik miatt meghiúsult.
Londoni elemzők szerint a bizonytalan tőzsdei helyzet miatt is valószínűbb a Burger King eladása. A floridai Miamiból irányított Burger King a második legnagyobb gyorséttermi lánc a McDonald''s után.
A The Independent című brit lap korábbi értesülése szerint a Diageo már 2,2 milliárd font sterlinges eladási ajánlatot tett a Texas Pacific amerikai magánbefektető csoportnak, de érdeklődik az Apollo Advisors, a Kohlberg Kravis Roberts és a Citicorp Venture Capital is.


