BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Oracle Hungary: tízmilliárd közeli bevétel

Az elmúlt naptári évet 9,6 milliárd forintos árbevétellel és 1,8 milliárdos adózás előtti nyereséggel zárta az Oracle Hungary Kft. -- jelentette be Laufer Tamás ügyvezető igazgató. A világ második legnagyobb szoftvercégének hazai leányvállalata az év elején némi megtorpanást tapasztalt a nagyvállalatok it-beruházásai kapcsán, de szeptembertől a tendencia megfordulására számít.

Az adatbázis-kezelő és az internetalapú alkalmazói szoftverek piacán meghatározó társaság tavaly fejezte be a régió legnagyobb informatikai beruházásának számító MÁV-projekt rá háruló részét. A kétéves munka hárommilliárd forintos üzletet jelentett a cégnek. A múlt év másik meghatározó megrendelését az APEH-től kapta, ott a központi adózási rendszer adatbázishátterét kellett korszerűsítenie.
Tavaly beindult a kis- és középvállalatok számára magyar fejlesztők bevonásával kidolgozott e-start vállalatirányítási rendszer értékesítése. Az egyenként néhány tíz millió forintos rendszerekből az idén mintegy húszat terveznek eladni.
A társaság a közelmúltban fejlesztői pályázatot írt ki a Compaq Magyarország Kft.-vel közösen hazai szoftvermegoldások versenyeztetésére. A nyertes pályázók az Oracle partneri programjában való díjmentes részvétel mellett pályamunkájuk piacra viteléhez is segítséget kapnak a cégtől -- válaszolta lapunk kérdésére Deme Csaba kereskedelmi és marketingigazgató. Bejelentette továbbá, hogy az anyavállalat európai részlege által -- diákok számára -- meghirdetett fejlesztői versenyt több mint 50 pályázó közül két magyar egyetemi hallgató nyerte meg. A győztesek egy használt árucikkeket forgalmazó internetes bolt projektjét dolgozták ki.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.