A technológiai iparágon végigvonuló költségcsökkentési láz az Alcatelnél oda vezetett, hogy a patinás francia cég elnöke bejelentette: másfél éven belül saját gyártóüzem nélküli társasággá válnak. A jelenlegi, mintegy 120 Alcatel-üzemből csupán körülbelül egytucat marad a cég tulajdonában 2002 végére.
Serge Tchuruk egyelőre nem nyilatkozott arról, hogy a drasztikus karcsúsítás miatt hány alkalmazottat kell majd elbocsátani, és azt sem árulta el, mennyi bevételre számít az eladásokból. A tervek szerint a távközlési berendezések gyártását részben olyan vállalatokhoz helyezik ki, melyek más cégeknek is gyártanak hasonló termékeket, de lesznek olyan, nem Alcatel-tulajdonú önálló üzemek is, melyek kizárólag a franciáknak gyártanak.
A nagyarányú áramvonalasítás keretében a társaság megválik számos olyan befektetésétől is, mely nem a fő tevékenységi körébe tartozik. Már az idén eladják a Framatome, nukleáris alkatrészeket gyártó cégbeli 8,6 százalékos tulajdonrészt a francia államnak, mely jelezte vételi szándékát. Kiszáll az Alcatel emellett a Vivendi Universalból és a Societe Generale-ból is. Tevékenységét a cég ezentúl a távközlésen belül a nagy adatátviteli sebességet biztosító, úgynevezett széles sávú infrastruktúra fejlesztésére és forgalmazására összpontosítja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.