A benzinkúthálózat mintegy 220 üzemanyagtöltő állomásból áll, ezek közül húsznál több van Belgrádban, s mintegy hatvan Koszovóban. A céget a kilencvenes évek elején alapították a horvát INA olajipari konszern benzinkútjainak átvételével.
A szerbiai kőolajipari vállalatok privatizálása küszöbönáll a B--92 szerint. A rádióadó azt is tudni vélte, hogy a Shell is érdeklődik, de tudatták a belgrádi hatóságokkal, hogy mindaddig nem szándékoznak pénzt befektetni Szerbiában, ameddig érvényben van a kőolajimport ellenőrzéséről szóló kormányrendelet.
A kormány februárban ellenőrzés alá vonta az olajimportot, hogy megszüntesse a benzin csaknem egy évtizede virágzó feketepiacát. Az osztrák hírügynökség mindehhez hozzátette, hogy az INA és a Beopetrol egy ideje tárgyalásokat folytat a még nyitott tulajdonjogi kérdések rendezésére, és az egyik lehetőségként az merült fel, hogy a Beopetrol a horvát cég javára lemond a Vajdaságon átmenő Adria- kőolajvezeték tulajdonjogáról. Az INA jugoszláviai ingatlanjait Nagy-Jugoszlávia szétesése után a Beopetrol kisajította.
Az OMV osztrák kőolaj- és vegyipari konszern belgrádi értesülések szerint át akarja venni a szerb Beopetrol vállalat benzinkúthálózatát. Ám Bécsben az OMV ezzel kapcsolatban csupán annyit közölt, hogy minden érdekli, ami a piac kiterjesztését szolgálja, de a Beopetrolra még nem írtak ki pályázatot -- jelenti az MTI. Az átvételi szándékról szóló értesülést a belgrádi B--92 rádióadóra hivatkozva közölte kedden az osztrák APA hírügynökség. VG-ÖSSZEFOGLALÓ-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.