Bérmegállapodás a villamosenergia-iparban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMegállapodtak tegnap az idei villamosenergia-ipari béremelés mértékéről, az ágazati minimálbérről és a jóléti-szociális ellátások reálértékének növeléséről a munkaadók és az ágazati szakszervezetek. A Villamosipari Társaságok Munkaadói Szövetsége elfogadta a szakszervezetek által javasolt 4,5 százalékos reálbérnövelést, ezzel helyreállt a munkabéke, a szakszervezet lemondott a péntekre beígért demonstráció és egy esetleges sztrájk megszervezéséről. A megállapodás része, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanács ajánlásának megfelelő 4,5 százalékos reálbér-növekedés az egyes cégeknél nem jelenthet 7 százaléknál alacsonyabb bruttó béremelést, kivéve, ha helyileg ebben állapodnak meg. (VG)


