BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Párizs elküldte a mentőtervet

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A francia kormány eljuttatta az unióhoz a pénzügyi csődbe jutott ipari óriás vállalatnak, az Alstomnak nyújtandó 3,4 milliárd eurós állami támogatás részleteit tartalmazó dokumentumot - jelenti a Reuters. A brüsszeli szakértők gyors vizsgálatba kezdenek, hogy megállapítsák, a tervezett állami mankó nem sérti-e az uniós szabályokat.

Ismeretes, hogy az Alstom a közelmúltban került a pénzügyi csőd szélére, az állam a támogatás fejében 31,5 százalékos részesedéshez jut a vállalatcsoportban. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.