BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bővítené a privatizációs konzorciumot a Donbass

A Dunaferr Részvénytársaság privatizációjára pályázó ukrán konzorciumba szeretnék bevonni a svájci Duferco nemzetközi kereskedelmi holdingot, illet-

ve kiegészítésül a liechten-

steini Kundaxot - közölte a konzorcium képviselője Dunaújvárosban, ahol ismertette elképzeléseit.

Leonyid Kosik, a 40 vállalatot magába foglaló, tavaly 2,8 milliárd dollár forgalmat bonyolító Donbass ipari szövetség és az ahhoz tartozó Alcsevszkij Vaskohászati Kombinát által létrehozott konzorcium képviselője újságíróknak elmondta: a bővítést a piackutatás és az piaci értékesítés érdekében tartják fontosnak.

A kiegészítésre vonatkozó okmányokat már benyújtották az ÁPV Rt.-hez. A Donbass ipari szövetség 1995-ben alakult a donyecki régió iparvállalatai tevékenységének összehangolására az ukrán technikai tudományok akadémiájának donyeck régióbeli tagozata, az ukrán közgazdasági tudományok akadémiája, az Azovinteksz Tervező-Kivitelező Rt. és a Vizavi Rt. közreműködésével. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.