BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elbocsát a Tisza Cipő

A Tisza Cipőgyártó Kft. 110 fő elbocsátását tervezi decemberben és januárban. Erre a cég életben tartása miatt van szükség, mivel az egyik olasz bérmunkapartner kivonul Magyarországról. Az így kieső megrendelést a cég nem tudta máshonnan pótolni - tájékoztatott Berényi Ferenc, a Tisza Cipő Rt. vezérigazgatója. A létszámcsökkentés egyik fele a kunszentmártoni, másik fele pedig a martfűi üzemet érinti.

A Tisza Cipő Rt. által alapított cégnél a forgalom mintegy 60 százalékát a saját termékek gyártása jelenti, s 40 százalék volt eddig a bérmunka.

Az átszervezést követően - amikor 150 fős lesz a dolgozói létszám - a jövő évben a cég tevékenységének túlnyomó hányadát jelenti majd a saját termékek gyártása. (LI)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.