Több millió eurót költ hódításaira a Kész Kft.
A hazai építőipar jelentős vállalkozása, a Kész Kft. térségbeli terjeszkedési stratégiája jegyében az idén több millió eurós beruházásokat végez Romániában, Ukrajnában, Horvátországban, illetve Szerbiában és Montenegróban. A legtöbb megbízást Romániában kapta, mintegy hétmillió euró értékben - tájékoztatta lapunkat Árvai István kommunikációs igazgató. Tavaly év végén nyerte meg a cég azt a PHARE-pályázatot, melynek keretében 17 romániai iskolát újít fel. A kivitelezés hamarosan indul. Üzemcsarnokokat, irodákat, illetve raktárakat épít a társaság kolozsvári leányvállalata.
Horvátországban a Kész legjelentősebb munkája a Dunapack 15 ezer négyzetméteres csarnokának építése volt, most pedig újabb ipari üzemek, tengerparti üdülők, apartmanházak, szállodák építését készíti elő. Nemrég Ukrajnában is átadott egy apartmanházat, most ipari üzemek építésére pályázik.
A cég Magyarországon is jelentős fejlesztéseket végez. Gyálon raktárbázist, Salgótarjánban, illetve Budakalászon hipermarketet, Dunaharasztiban óvodát épít. A Kész Kft. építette a Kincsem Park lelátóját is. A fentiek alapján a társaság az idén 40 milliárd forintos árbevételt tervez. (FE)


