Új csarnokban az Europrint
Új gyártócsarnokot épített a nyomtatott áramköröket előállító, belga tulajdonú Europrint Eger Nyomtatott Áramkör Gyártó Kft. az Egerhez közeli Berva-völgyben - derül ki a társaság lapunkhoz eljuttatott közleményéből. Az építkezés 2003 őszén indult, az átadásra pedig a múlt héten került sor. Az ötezer négyzetméteres könnyűszerkezetes gyártóbázis építése 1,1 milliárd forintba került, ott továbbra is nyomtatott áramköröket gyártanak majd. A kész üzembe az előző telephelyről hozzák át a gépeket, amelyek összértéke másfél milliárd forint felett van.
A céget 1973-ban alapították, de az akkor még a Vilati elektronikai társaság része volt. 1993-ban a belga Europrint NV közös vállalatot alapított a Vilatival, majd a jelenlegi cég 1998-ban jött létre a belga vállalat százszázalékos tulajdonában. A tulajdonos segítségével ötszáz külföldi vevővel kerültek kapcsolatba, míg Magyarországon úgy kétszáz vevőtől kapnak megrendeléseket.
Az Europrint a magyar gyártók között a legfontosabb három piaci szereplő között van, a nagyobb társaságok száma úgy tizenötre tehető - mondta el kérdésünkre Mészáros László, a társaság marketingvezetője. A megnövekedett gyártókapacitásnak és a meglévő vevői igényeknek köszönhetően jövőre az éves árbevétel 20 százalékos növekedését várjuk - fűzte hozzá a vezető, aki szerint a cég aktívabb lesz a magyar piacon is.
A vállalat a technológiaigényesebb nyomtatott áramkörök gyártására specializálódott Mészáros László szerint, amelyeket kis sorozatban, az egyedi vevői igények kielégítésére gyártanak. Ez a stratégia a jövőben is megmarad, hiszen a gyárat tovább fejlesztik: jövőre egy minőségbiztosítási beruházást terveznek. (VG)


