Röviden
Konferenciát szervez az MTV
Közszolgálati konferenciát szervez a Magyar Televízió Rt. és az MTV Közalapítvány kuratórium elnöksége. A rendezvényre 2004. december 9-10-én kerül sor az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A meghívott neves hazai és külföldi szakemberek többek között olyan témákról tartanak előadást, mint a hírszolgáltatás, a sajtószabadság vagy a határon túl nyúló hírszolgáltatás kapcsolata a közszolgálatisággal. Emellett az európai uniós közszolgálati televíziókról is szó lesz, valamint az egyes médiumok finanszírozási modelljeiről is hallható majd előadás. (VG)
Vasárnap lesz a Heti Hetes
A megszokottól eltérően vasárnap estére kerül át az RTL Klub egyik húzó műsora, a Heti Hetes. A csatorna nem elsősorban a nagy rivális Tv 2 legnézettebb vasárnapi adásával, a Naplóval akarja felvenni a versenyt, hanem tekintettel van a 2004. december 5-i népszavazásra és a december 4-i kampánycsendre. A Naplót valamivel többen, 1,95 millióan követték figyelemmel, mint az 1,75 millió néző vonzót Heti Hetest. A televíziós társaság menedzsmentje egyébként úgy döntött, hogy a népszavazással kapcsolatos politikai hirdetéseket nem tesz közzé. (VG)
A Soproni Ászok és a Matáv a legkedveltebbek
Az elmúlt évben a nagyközönség számára a legkedvesebb hirdetések, reklámarcok a Soproni Ászokhoz és a Matávhoz kötődtek, hiszen a hat versenykategóriából kettő-kettőben az említett márkák nyerték el az első helyezést. A Vodafone Reklámzabálók Éjszakája Turné 2004 utolsó állomásán, a november 25-i budapesti gálaesten ünnepélyes keretek között adták át az SMS- és online közönségszavazások díjait. Az idén a legjobb reklámfilm mellett a közönség megválaszthatta a legjobb reklámhangot, -zenét, társadalmi célú hirdetést és az év reklámarcát is. (VG)
Megújul az Eco.hu
Mától új arculattal jelenik meg az Eco.hu gazdasági portál. Az Econet.hu Informatikai Rt. által üzemeltetett site 1999 márciusa óta működik, a mostani arculatcsere a vertikális gazdasági portál második dizájnváltása lesz. A váltást követően a site áttekinthetőbb struktúrában és könnyebb kezelhetőséggel kínálja majd megszokott adat- és tartalomszolgáltatásait. Az Eco.hu arculatváltása mellett megújul az Econet.hu Informatikai Rt. internetes megjelenése is. Az akvizíciók során holdingvállalattá átszervezett Econet.hu új portálja a csoport új arculatának megfelelően módosult. (VG)


