BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A T-Mobile tovább szponzorál

Újabb nagy szponzorral állapodhat meg a Magyar Olimpiai Bizottság. A MOB 2005-ben 270 millió forint körüli támogatói bevétellel számol. Az élsport finanszírozása közben a felére csökkent. A Nemzeti Sporttanács tiltakozik.

Várhatóan a következő években is három kiemelt, gyémántfokozatú támogatója lesz Magyar Olimpiai Bizottságnak. A MOB a T-Mobile Magyarország Rt.-vel nemrégiben írt alá újabb, négy évre szóló szponzori szerződést. A piacvezető mobilszolgáltató 1994 óta a MOB arany-, illetve gyémántfokozatú főtámogatója. A társaság az anyagi hozzájáruláson túl kommunikációs szolgáltatásokkal és készülékekkel is segíti a szereplést. A szerződés pontos pénzügyi részleteit a felek nem hozták nyilvánosságra, azt azonban az olimpiai bizottságnál sem titkolják, hogy évi 50 millió forint körüli összegről van szó.

Elsőként az Adidas Budapest Kft. írta alá a legmagasabb fokú szponzori szerződés meghoszszabbítását. A kontraktust még az athéni játékok helyszínén nyélbe ütötték a felek - mondta lapunknak Molnár Zoltán, a MOB ügyvezető igazgatója. Lapunk úgy tudja, a MOB előrehaladott tárgyalásokat folytat a Szerencsejáték Rt.-vel. A három gyémántfokozatú támogató 2005-2008 között öszszesen több mint 600 millió forinttal segítheti az olimpikonok felkészülését a pekingi ötkarikás játékokra. Hasonlóan jól alakulnak a megbeszélések a Co-op üzletlánccal és a Mol Rt.-vel is, akik tavaly arany fokozatú főtámogatok voltak.

Még soha ennyi támogatója nem volt az olimpiai mozgalomnak, mint most. A szponzorálási kedv folyamatosan nő - mondta Molnár Zoltán. Igaz, jelezte azt is: sokan vannak azok, akik csak kisebb összegekkel tudják támogatni az olimpiai mozgalmat. Ugyanakkor viszont minden korábbinál alacsonyabb a MOB-nak juttatott állami támogatás, a szervezet 2005-ben mindössze 50 millió forintot kap. Ebből az összegből kell finanszírozni többek között az új székház bérleti díját is. Molnár Zoltán jelezte: várhatóan létszámcsökkentésre szorulnak.

Az idén egyébként a MOB 1,88 milliárd forintot osztott szét a versenysport támogatására, míg öszszesen 3,2 milliárd jutott az élsportra. A módosított sporttörvény eredményeképpen azonban jövőre már a Nemzeti Sporthivatalhoz kerülnek át a korábbi feladatok. Ráadásul a már megnövelt támogatási keret után is mindössze feleakkora összegből gazdálkodhatnak az érintettek, mint az idén. A költségvetésben jelenleg 1,6 milliárd forintot különítettek el erre a célra, eredetileg pedig még ennél is kevesebbet, mindössze 850 milliót szántak az élsportra.

A baj mértékét jól jelzi az is, hogy a 11 különböző sportszervezet alkotta Nemzeti Sporttanács is egyetért abban, hogy a versenysportra szánt támogatások - a nagymértékű elvonások miatt - nehéz helyzetbe hozzák a magyar sportot.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.