BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Google: 4 milliárd dolláros tőkebevonás

Az Egyesült Államok értékpapírpiaci és tőzsdefelügyelete, a Securities and Exchange Comission (SEC) részére benyújtott dokumentumok alapján a Google tőzsdére lépésének egyéves évfordulója alkalmából mintegy 4 milliárd dollár összegű saját részvényt kíván értékesíteni a nyilvános kereskedésben.

A 14,16 millió darab A-osztályú részvény aktuális árfolyamon 3,96 milliárd dollárt érne. Az értékesítést a Morgan Stanley, a Credit Suisse First Boston és az Allen and Co. pénzügyi vállalatok vezénylik le. A Google jelenleg a világ vezető keresője, és a legértékesebb médiavállalat is egyben, piaci kapitalizációja 77,8 milliárd dollár. A Nielsen/NetRatings netkutató vállalat MegaView Search jelentése szerint májusban a Google hajtotta végre a keresések 48 százalékát világszerte. A második helyen található Yahoo! mindössze valamivel több mint 21 százalékot kaparintott meg, a Microsoft pedig 12,4 százalékkal a harmadik helyen végzett. A részesedések stabilitást mutatnak, az év elejéhez képest lényegében nem változtak. (hwsw)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.