A pályakezdőknek előre kell gondolkodniuk, ha gyorsan szeretnének elhelyezkedni, mivel az álláskereséssel töltött idő egyre hosszabbá válik, és a diplomás munkanélküliek száma is emelkedik – fogalmazott a Budapesti Corvinus Egyetem Karrierirodájának vezetője, Andrási Monika. Az egyetem ma kezdődő állásbörzéjén 120 munkáltató közel háromezer állást kínál az érdeklődőknek.
Az előzetes kutatások szerint a részt vevő cégek leginkább informatikai, pénzügyi, számviteli, értékesítési területre, valamint vezető-utánpótlási (gyakornoki) programba keresnek fiatal szakembereket. Ezenkívül nagy a kereslet a tanácsadási, adminisztratív, kontrolling-, logisztikai, marketing- és műszaki területen elhelyezkedni kívánók iránt is. A Karrieriroda vezetője beszámolt arról, hogy a cégek egyre több gyakornoki helyet ajánlanak fel: a mostani állásbörzén a résztvevők 68 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nyitott a hosszabb-rövidebb ideig tartó munkavégzési lehetőség biztosítására. A megkérdezett cégek a börze kapcsán öt olyan tulajdonságot emeltek ki, amely szerintük az ideális pályakezdőt jellemzi. Úgy vélik, ha valakinek jó a kommunikációs készsége és problémamegoldó képessége, ha csapatjátékos, ha képes önállóan dolgozni és megbízható informatikai ismeretei vannak, sikerrel veheti fel a versenyt az álláskeresésben. Az idegennyelv-tudás azért nem szerepel a legfontosabb feltételek között, mert a munkáltatók ezt a kommunikáció részeként értelmezik. Az állásbörzén megjelenő vállalatok nagy része e-mailen vagy interneten keresztül várja a jelentkezéseket, méghozzá leggyakrabban magyar nyelvű önéletrajzot és kísérőlevelet kérnek, igaz, mind többen kérik a magyar mellé az idegen nyelvű (főleg angol) önéletrajzot is. Aki bizonytalan annak megírásában, most is segítséget kaphat a CV-ambulancián, ahol a szakemberek hasznos tanácsokkal szolgálnak ezen a téren – mondta Andrási Monika. A Karrieriroda vezetője aláhúzta: igyekeznek többletszolgáltatásokkal is otthonosabbá tenni a rendezvényt, így az idén is lesz grafológiai gyorselemzés, pszichológiai teszt, nyelvi szintfelmérés, karrier-tanácsadás, próbainterjúk és cégprezentációk, valamint egy kávézó is, ahol meg lehet pihenni, fel lehet készülni az állásinterjúkra, de akár az önéletrajzot is meg lehet írni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.