BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tigáz: 717 milliós veszteség - Nincs osztalék

A Tigáz Zrt. közgyűlése Cesare Cuniberto elnökletével 2007. április 24-én Hajdúszoboszlón jóváhagyta a 2006. december 31-i állapot szerinti éves beszámolót, melyben az üzleti tevékenység vesztesége 466 millió forint és a tárgyévi veszteség 717 millió forint. 

A fogyasztói létszám meghaladta az 1 221 000 főt, az előző évhez képest, több mint 30 ezres fogyasztói létszámnövekedést elérve. A földgáz-értékesítés 3 091 millió köbméter volt, azaz 6,9 %-kal csökkent 2005-höz viszonyítva (3.303 millió köbméter). 
Kiemelt figyelem jutott a beruházásokra: tavaly a cég 9,3 milliárd Ft-ot fordított erre a célra.

A Tigáz tovább folytatta a mérési veszteség csökkentésére irányuló, több évig tartó programot, amelynek keretében korszerűsítik a gázmérés eszközeit. A mérési veszteség a tavalyihoz képest 1,23 százalékkal  csökkent. 

2006-ban a Tigáz Zrt. jelentős mennyiségű gázforrást nyert el a Contract Release Program (CRP) keretében, ami hosszú távon biztosít alapot szabadpiaci kereskedelmi tevékenység végzéséhez.  

A gázellátásról szóló törvény előírásainak megfelelően társaság megkezdte az elosztási tevékenység többi gázipari tevékenységtől való jogi elkülönítésének előkészítését a .  

A közgyűlés határozott arról, hogy a 2006-os évre vonatkozóan osztalékfizetésre nem kerül sor. 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.