Az UEFA-Kupa-döntős Espanyol és Sevilla is tőzsdére menne
A Valencia után két másik spanyol futballklub, a Sevilla és az Espanyol vezetése is azt tervezi, hogy tőzsdére viszi a klubot.
Mindhárom csapat esetében azonban még éveket vehet igénybe, míg sor kerül a tényleges részvénykibocsátásra, ugyanis a tőzsdére menetel megkövetel bizonyos pénzügyi kritériumokat, például két egymást követő szezonban is nyereségesnek kell lennie a kluboknak. (Például a Valencia várhatóan 10 millió eurós vesztességel zátja az idei szezont.) Az első tőzsdére vitt európai futballkulb, a Tottenham Hotspur volt. Az angol klub 1983-ban bocsátotta ki a részvényeket.
Jelenleg 27 európai focicsapat, kezdve a török Galatasaraytól a portugál Sportingig van jelen a börzén. A Sevilla és az Espanyol bejelentésének érdekessége, hogy spanyol házidöntőként a két klub játsza a jövő heti UEFA-Kupa-döntőt.


