Szlovákia és Csehország már jelezte igényét, amit a Janaf - reményei szerint - uniós elvárások szerinti minőségben elégít majd ki, éppen a korszerűsítési program eredményeként. Jelenleg a Janaf vezetékein évi 20 millió tonna olaj továbbítható, e kapacitás 34 millió tonnára fog nőni.
A 2011-es uniós csatlakozására váró Horvátország tavaly megállapodott Romániával, Szerbiával, Szlovéniával és Olaszországgal a Pán-európai Olajvezeték (PEOP) lefektetéséről. A csövön a kaszpi térség olaja Románia Fekete-tengeri kikötőjéből az olaszországi Trieszt kikötőjéig jutna el. Partnereivel a Janaf részvénytársaságot akar létrehozni a műszaki tanulmányok elkészítésére és a finanszírozók felkutatására. A beruházás 2-3,5 millárd dollárba kerülne. Az üzembe helyezést 2012-re remélik, bár horvát olajipari körök szerint ez túl derűlátó várakozás.
A Janaf által várt másik cső az Adria-Barátság kombináció, amely orosz olajat vitt volna Omisaljba, de a terv korábban már elbukott a horvát környezetvédők ellenállásán. Horvátország nemrég felajánlotta Oroszországnak a PEOP és az Adria-Barátság összekapcsolását az orosz olaj Olaszországba szállítására, a fenti nyilatkozat megszületéséig nem kapott kedvező választ. Ipari források szerint az orosz fél nem bízik az Adria-Barátság projekt megvalósításában, mert az korábban is épp a horvát fél miatt halt el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.