BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kórházi váróisták: milyen műtétre, mennyit kell várni?

Nem változtak az átlagos várakozási idők a kórházi várólistáknál 2007 végéhez képest. Tolna megyében változatlanul csípő- és térdprotézis műtétekre kell a legtöbbet, egy évet várni.

Az idei évtől a kórházaknak nyilvánossá kellett tenniük a halasztható műtétek várólistáját. Az Egészségbiztosítási Felügyelet áprilisban negyvennyolc kórházat vizsgált. Tapasztalataik szerint egy-két kirívó esetet leszámítva a várólisták hosszúsága hasonló, mint Európa legtöbb államában. Tolna megyében változatlanul csípő- és térdprotézis műtétekre kell a legtöbbet, egy évet várni. Más ellátások esetében egy héttől egy hónapig terjed a várakozási idő - írja a www.teol.hu.

A kórházak által beküldött adatokból kiderül, hogy áprilisban a gerincstabilizáló műtétekre kellett a legtöbbet, 343 napot, várni Magyarországon.

A csaknem egy éves jellemző várakozás oka a kórházak közötti különbségekben keresendő. Van ugyanis olyan intézmény, amely csak 575 nap múlva tudja megműteni a beteget, és van olyan kórház, amely akár napokon belül elvégzi az operációt. Hasonló helyzettel szembesülhetnek a protézisműtétekre váró betegek.

Dombóváron a Szent Lukács Kórházban a fekvőbeteg ellátás területén gyakorlatilag nincs várólista, torlódás nélkül tudják fogadni a betegeket. Mindez dr. Kerekes László igazgató szerint annak köszönhető, hogy náluk a teljesítmény volumenkorlát arányban áll a feladatokkal.

Problémák a dombóvári egészségügyi intézménynél a járóbeteg ellátás területén fordulnak elő, azoknál a szakrendeléseknél, ahol nagy a betegforgalom.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

teol.hu-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.