BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megállapodás születhet a kormány és a fuvarozók között

Ötmilliárd forintos csomagot kapnak a költségvetéstől a fuvarozók - tudta meg a Népszabadság. A szakmai szervezetek és a kormány képviselői előreláthatólag kedden a Parlamentben írják alá megállapodásukat.

A már elkészült tervezet a költségvetésnek mintegy ötmilliárd forintjába kerül. Ebből a legnagyobb, hozzávetőleg négymilliárd forintos tétel az lesz, hogy a kormány a jövőben kedvezményt adna a nehéz-tehergépjárművek gépjárműadójából. Alkudozás már csak arról folyik, hogy a kamionosoknak pontosan mennyit engedjenek el az adóból. A kormányzati javaslatok harminc, a szakmai szervezetek kérése negyven százalékról szól. Valószínű azonban, hogy 30-35 százalék adókedvezménnyel mindkét fél elégedett lesz - jegyzi meg a Népszabadság.

A lap úgy tudja, a megállapodást Gyurcsány Ferenc miniszterelnök jelenlétében kedd délután írnák alá a Parlamentben. Ekkor kerülhet pont arra az egyezségre is, hogy a szakképzési járulékot fizető fuvarozó vállalkozások a C és D kategóriás jogosítványok megszerzését szolgáló képzésekre visszatarthatják majd a járulék egy részét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.