BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem szakad ketté a Forma-1

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Nem jelölteti magát a Nemzetközi Autómobil Szövetség (FIA) elnöki posztjára Max Mosely, így a legnagyobb Forma 1-es csapatokat tömörítő FOTA bejelentette, nem indít rivális bajnokságot.

FIA tanácsának szerdai ülésén a két szervezet megegyezett a költségek csökkentésében is. Mosely ugyanakkor az elmúlt napokban többször hangoztatta ismét jelölteti magát a FIA vezetői tisztségére.

Mint ismeretes, a nyolc Forma 1-es csapat a Ferrari, a McLaren, a BMW Sauber, a Renault, a Toyota, a Red Bull, a Toro Rosso és a Brawn GP múlt csütörtökön jelentette be, hogy szakít a Forma 1-es bajnoksággal és saját futamot alapítanak, mert a FIA figyelmen kívül hagyta a szabályokra vonatkozó kéréseiket.

A csapatok nem akarták folytatni az egyezkedést a sport alapvető értékeiről, de a szövetség szemét szúrta az is, hogy a FIA 45 millió eurós éves költségvetési plafont határozott volna meg a csapatoknak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.