Roncsprémium cseh autókereskedőknél
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSaját roncsprémiumot vezetett be néhány csehországi autókereskedő, miután az állami roncsprémium bevezetése tovább húzódik és bizonytalan. A jogszabályt a cseh államfő a közelmúltban megvétózta. A Hyundai márkakereskedője bejelentette: szerdától 30 ezer koronás kedvezményt ad mindenkinek, aki az új autó megvételekor lead egy több mint tízéves személygépkocsit. Hasonló mértékű roncsprémiumot vezetett be a Citroën autókereskedő-hálózata is, de náluk minimálisan hatéves gépkocsit kell leadni az új kocsi megvételekor. A vásárlóknak azonban mindkét esetben igazolniuk kell, hogy a régi autó már legalább fél éve a tulajdonukban volt. n MTI-Eco


