Szélesítette tevékenységi körét a Révész Trans
Új piaci szegmensben, a sav- és lúgszállításban vetette meg a lábát a Révész csoport azáltal, hogy megvásárolta a holland Van den Bosch Transporten magyar leányvállalata, a Silo-Tank Kft. 35 különleges járműszerelvényét. Ezáltal 230-ra nőtt a 6,1 milliárdos árbevételű Révész Trans Kft. tartálykocsi- és silóutánfutó-állománya, ugyanakkor a cég átvette a Silo-Tank szerződésállományát is. A Silo-Tank legnagyobb megbízói a BorsodChem Zrt. és a Mol csoport voltak – tájékoztatta lapunkat Székely Zsolt vezérigazgató.
A hét társaságot felölelő Révész csoport egy stratégiai döntés eredményeként 2006-ban kiszállt az úgynevezett ponyvás fuvarozásból a Révész Eurotrans eladásával, és azóta a különleges anyagok szállítására koncentrál. Így a Révész Trans Kft. silós áru (ömlesztett árunak minősülő, por és granulátum formájú anyagok), folyékony vegyi anyagok, valamint gáz szállítására specializálódott. Európa 24 országába szállítanak, Spanyolországtól Oroszországig, Finnországtól Törökországig.
A Révész csoport bukaresti leányvállalata, a Revesz Romania 18 gázszállító járművével az ipari és orvosi gázokat előállító Messer AG romániai és szerbiai gyárából látja el a román kórházakat és ipari vállalatokat. A társaság árbevétele a tavalyelőtti
3 millió euróról 2,6 millióra csökkent, de a nyereségszint nem változott, és a múlt évben elérte a 230 ezer eurót.
A közelmúltban megvásárolt sav- és lúgszállító tartálykocsik révén beindult új üzletág lehetővé teszi, hogy a Révész Trans kiszélesítse szolgáltatásai körét. A társaság több mint tíz éve dolgozik együtt a Michelin Hungáriával, és miután a legnagyobb partnere a Tiszai Vegyi Kombinát, a tartálykocsibázis annak székhelyén, Tiszaújvárosban van.
Az 1991-ben alakult kazincbarcikai Silo-Tankot 2006-ban vásárolta meg a holland Van den Bosch Transporten, ám most kivonult a magyar piacról. DK


