Irán is részt venne a Nabuccóban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTeherán nem hivatalos tárgyalásokat folytat néhány európai vállalattal a Nabucco gázvezetékprojektben történő részvételéről – jelentette ki egy magas rangú iráni energetikai tisztségviselő a Mehr iráni hírügynökség tudósítása szerint. Az iráni állami gázexportvállalat (NIGEC) ügyvezető igazgatója hangsúlyozta: eddig csak a fogyasztó és tranzitországok írtak alá megállapodást, nem véglegesítettek viszont egyetlen szerződést sem olyan államokkal – például Iránnal, Azerbajdzsánnal vagy Türkmenisztánnal –, amelyek meg tudnák tölteni gázzal a vezetéket. Szerinte a gázvezeték nem lesz működőképes, ha a perzsa állam nem vesz részt abban. n MTI-Eco


