BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Márkás élelmiszerek árusításába kezd a Marks and Spencer

A ruházati kereskedelmi lánc mai közlése szerint márkás élelmiszereket és háztartási cikkeket is forgalmaz a jövőben brit üzleteiben.

A brit vásárlók hamarosan a ruhák mellett Kelloggs gabonapelyhet, Coca Cola szénsavas üdítőt vagy Persil mosószert is vásárolhatnak a Marks & Spencer üzletekben. A cég 400, a szigetországban található fiók tevékenységi körét bővíti az AFP információi szerint.

Stuart Rose igazgató szerint az átalakítás indoka, hogy ezzel jóval kényelmesebbé válik a vásárlás a brit ügyfelek számára. A cég az első hat hónapban mindössze fél százalékkal, 224,3 millió fontra emelte nettó profitját. Az igazgató elégedett az eredménnyel, amelyet szavai szerint a költségkímélő lépések és erős kínálat segítságével értek el.

Rose óvatosságra intett a karácsonyi szezon tekintetében, de kiemelte, hogy a vállalat megfelelő alapról indulhat a harmadik negyedévnek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.