BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mi a helyzet az autópiacon? - A legkelendőbb márkák itthon

Novemberben 3481 személyautó kelt el, ami szinte ugyannyi, mint egy évvel korábban, ám a kishaszonjárműből negyedével több, 990 került forgalomba.

Azt követően, hogy július, augusztus és szeptember folyamán 19, 23 és 11 százalékkal több személykocsi talált gazdára, a novemberi eredmény igen kedvezőtlennek látszik.

Az eladási statisztikával kapcsolatban Erdélyi Péter, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) ügyvezető elnöke azonban emlékeztetett arra, hogy tavaly nyáron nagyon mélyre zuhant a személyautó értékesítés az importőrök által tavasszal hirdetett árkedvezményes készletkiárusítás, valamint a júliusban bevezetett áfa-emelés eredményeként.

Most viszont a forgalom beállt arra a szintre, ami a tavalyi utolsó negyedévet jellemezte.  A kishaszonjárművek forgalomba helyezésénél – a szeptemberi megtorpanást leszámítva – folytatódik a júliusban kezdődött markáns javulás. Ez azt mutatja, hogy a kishaszonjárműveket elsősorban használó kis-, és középvállalatok helyzete stabilizálódni látszik, munkájukhoz egyre inkább szükség van ezekre a járművekre, illetve régebbi járműveik lecserélésére. Az év eleji jelentős, 56 százalékos visszaesés mostanra, 11 hónapra vetítve 18 százalékra mérséklődött és az MGE további javulást vár az év végére.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.