BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ügyféladatokat loptak a McDonald’stól

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

IT-biztonság. A világ vezető gyorskiszolgáló éttermi lánca, az amerikai McDonald’s a honlapján és elektronikus levélben is értesítette vásárlóit, hogy rosszindulatú támadás következtében hackerek kezébe kerültek bizonyos ügyféladatok – írja a vállalat szóvivőjére hivatkozva a Techworld Daily. A számítógépes kalózok a cég egyik üzleti partnere, a Leo Burnett reklámügynökség érdekeltségébe tartozó Arc Worldwide alvállalkozójának a rendszerét támadták meg. A McDonald’s az Arcot azzal bízta meg, hogy dolgozza ki és koordinálja a promóciós elektronikus levélre alapozó kampányait, az Arc pedig egy közelebbről meg nem nevezett társaságot kért fel az ügyfél-információs adatbázis kezelésére. Ez utóbbi vállalat rendszerébe jutottak be az illetéktelenek.

A gyorséttermi cég sietett leszögezni, az ott tárolt ügyféladatok nem tartalmaznak sem bankkártya-, sem társadalombiztosítási számot, sem egyéb érzékeny pénzügyi adatot, csupán a vásárló életkorát és más általános információt – emelte ki a szóvivő. Nem kívánta ugyanakkor elárulni, hogy az USA mellett még milyen más országban és hány ember lehet az ügyben potenciálisan érintve, és azt sem árulta el, mikor történt a hackelés. A magyarországi McDonald’s-vásárlókról nincs adatgyűjtés, így minket nem érint az ügy – válaszolták kérdésünkre a hazai leányvállalatnál. VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.