BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Veszik a Ladát, mint a cukrot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az orosz személyautógyárak majdnem megkétszerezték termelésüket és 1,15 millió járművet szállítottak ki az elmúlt évben, miután a kormány 50 ezer rubel (1650 dollár) támogatást ajánlott azoknak, akik hazai gyártású modellekre cserélik legalább 10 éves autójukat.

Az eredetileg november 11-ig meghirdetett programra 11 milliárd rubelt különített el Moszkva azt követően, hogy tavalyelőtt az orosz személyautógyártás teljesítménye 60 százalékkal esett a 2008-as szinthez képest.

Az érdeklődést, a gyárak rendelésállományának nagymértékű növekedést látva aztán előbb év végéig hosszabbították meg a csereprogramot 10,5 milliárd rubel hozzáadásával, amit egy újabb 14 milliárd rubeles (466 millió dollár) csomag követett, ami az idei autópiacot hivatott élénkíteni.

A tíz legkelendőbb személyautómárka közül kilenc helyben készül, mivel szinte minden nagyobb külföldi gyártó létrehozta saját vagy vegyesvállalati termelőüzemét Oroszországban. A roncsprogram legnagyobb haszonélvezője azonban az AvtoVAZ lett, amely tavaly 48 százalékkal közel 520 ezerre növelte a Lada modellek hazai eladásait.

További részletek a holnapi Világgazdaságban

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.