A Volánbusznak korábban szolgáltató néhány cég ügyvezetőjének meghallgatásával folytatta munkáját szerdán a Volánbusz Zrt. reorganizációját vizsgáló parlamenti bizottság, amely további meghallgatásokról döntött.

 Spaller Endre, a testület KDNP-s tagja az eddigi vizsgálatból számára kirajzolódott képet úgy írta le, hogy a reorganizáció során az akkori vezérigazgató egyes funkciókat a családtagjai érdekeltségébe tartozó cégekbe szervezett ki, majd ezek felett megjelent vagyonkezelőként egy luxemburgi offshore társaság.

Ehhez azonban Heim Károly, aki 2010-ben három olyan cég ügyvezetője volt, amely a Volánbusznak nyújtott személyszállítási szolgáltatást, nem tudott adalékkal szolgálni. Mint elmondta, az ő feladata nem az operatív irányítás, hanem az üzemeltetés hatékonyabbá, olcsóbbá tétele volt, de betegsége miatt csak rövid ideig maradt a pozíciójában.

A bizottság végül úgy döntött, hogy a következő ülésén meghallgat még két személyt, akik a kiszervezett szolgáltatásokat végző társaságok tulajdonosi köréhez kapcsolhatók, és megkeresi a luxemburgi céget is.

A parlament az idén márciusban döntött a vizsgálóbizottság létrehozásáról, amelynek feladata, hogy kivizsgálja a Volánbusz 2003-as reorganizációs programja végrehajtásának körülményeit, így több ingatlanértékesítési ügyet is. Az április 16-án megalakult bizottság azóta többeket meghallgatott, elsőként Pekli Ferenc volt vezérigazgatót és Pongrácz Barbara gazdasági igazgatót, majd Sebestyén Enikőt, a Volánbusz Zrt. egykori ügyviteli igazgatóját, továbbá alvállalkozókat.