Az elmúlt évben ez az összeg 12,6 milliárd dollár volt, jó egyötöddel nagyobb, mint az előző évben. Minden harmadik dollár, amelyet Kína külföldön bektetett be, Európába került. Ez tűnik ki a Kínából külföldre áramló tőkebefektetésekről szóló, eddig nem publikált tanulmányból, amely a német lap endelkezésére áll.
Ami Európát illeti, a kínai vállalatfelvásárlások, vállalati tulajdonszerzések 86 százalékánál továbbra is a kínai állami tulajdonú konszernek számitanak felhajtó erőnek - tűnik ki a tanulmányból. "A jelek szerint a kínaiak jobban hisznek az európai iparban, mint maguk az európaiak" - idézte a Die Welt Andre Loesekrug-Pietrit, az A Capital szervezet főnökét. Szerinte a kínaiak nem azért fektetnek be Európában, mert a lehetőség jelenleg kedvező. Ennek az a mélyebb oka, hogy Kína képe, mint alacsony költségek mellett dolgozó termelési telephely, rohamosan változóban van. "A növekvő bérek új üzleti modellt tesznek szükségessé. Egy olyan nép fogyasztási készsége, amelynek egy főre jutó jövedelme tíz év alatt megnégyszereződött, ezt rentábilissá is teszi".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.