Felgyorsult az orvosok kivándorlása Görögországból
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságGörögországból két és félszer több orvos távozott külföldre munkavállalás céljából az idei első három hónapban, mint egy évvel korábban - számolt be a görög Kathimerini című lapnak az orvosi kamara elnöke.
Giorgos Patoulis konkrét adatot nem említett az idén január-március közötti időszakra vonatkozóan, csupán annyit mondott, hogy az elmúlt három évben négyezer orvos ment külföldre praktizálni.
Athénban tavaly több mint ezer orvos töröltette magát a kamara névjegyzékéből külföldi munkavállalás miatt.


