A visszerek betegségében a gyógynövények szerepe többféle lehet. Egyes gyógynövények erősítik a vénákat, mások gyulladáscsökkentők vagy vérhígítók, azaz a vér alvadékonyságát csökkentik, ezzel akadályozva a vérrögök kialakulását.
Vadgesztenye. Az egyik legismertebb vénás keringésre ható gyógynövény. A benne található rutin – a flavonoidok egyik típusa – fokozza az érfalak rugalmasságát, csökkenti folyadékáteresztő képességüket. Ezen túl gyulladásgátló anyagokat is tartalmaz. A vadgesztenye hatására javul a vénás- és nyirokkeringés, csökken az ödéma, a gyulladás. Kumarintartalma – mellesleg a leggyakrabban alkalmazott véralvadásgátló gyógyszerek hatóanyaga is – gátolja a vérrögök képződését.
Szúrós csodabogyó. Magyarországon kevésbé elterjedt, de igen hatásos gyógynövény, mely javítja az érfalak rugalmasságát, ezzel segítve a vér áramlását. Alkalmazható szájon át bevéve és kenőcs formájában, a véna felületére juttatva.
Varázsmogyoró. Elsősorban Észak-Amerikában elterjedt, az indiánok által előszeretettel használt gyógynövény. A visszerek kezelésében a magas tannintartalmának köszönhető érösszehúzó hatását használják ki. Ezen kívül antioxidáns, kórokozó ellenes hatásokkal is bír. Használják kapszulában, krémben.
orvosi somkóró. Kumarin- és flavonoid-tartalmú gyógynövény. Az előbbi véralvadásgátló hatóanyag, de használata csak külsőleg javasolt. Kumarint tartalmaz a vadgesztenye is, tehát a két gyógynövény együttes alkalmazásakor óvatosság szükséges. Hazánkban is elterjedt növény a körömvirág. Hámosító, sebgyógyító, gyulladáscsökkentő hatású. Használata főleg a begyulladt, trombotizált felületes visszerek ápolásakor kerül előtérbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.