FEJLESZTÉS Gyártócsarnokot avat a Duna partján a dinamikusan fejlődő, magyar tulajdonú Forest-Papír Kft.
A száz százalékban magyar tulajdonú Forest-csoport kilenc cégből áll. Legnagyobb tagvállalata a lábatlani székhellyel bejegyzett Forest-Papír Kft. mintegy kétszáz dolgozónak ad munkát.
Magyarország egyik legnagyobb háztartási és közületi papírtermékeket gyártó és forgalmazó vállalkozása.
az Esztergomhoz közeli Leányváron működik a kft. egy termeléssel, raktározással és a termelésirányítással együtt 45 embert foglalkoztató telephelye.
Az itteni ipartelepen hét gépen változatos méretű nyomtatott és nyomatlan szalvéta készül, valamint a sok igényt kielégítő zsebkendők sorát is itt gyártják. Tökölön tekercses feldolgozógépei, papírzsebkendő- és szalvétagépei vannak a cégnek, illetve olyan speciális sorokon is gyártanak, amelyek közületi megrendelésre készülő termékeket állítanak elő, mint például nagytekercses WC-papírok, illetve kéztörlők.
Szigetszentmiklóson kapott helyett és itt működik a fontos szerepet játszó központi elosztóbázis, ahonnan nagy- és kiskereskedelmi láncoknak szállítanak.
A cégcsoport életében jelentős változás hoz az a beruházás, amelynek keretében a Forest-Papír Kft. a volt Piszke Papír Rt. tmk-műhelyéből – hozzáépítéssel – üzemcsarnokot alakított ki Lábatlanon. A cégcsoport vezetése különböző minőségű, kombinált papírból készülő, többrétegű toalettpapír gyártástechnológiájának kifejlesztését tűzte ki legújabb fejlesztése céljaként.
Az új technológia lehetővé teszi olyan higiéniai papírtermékek gyártását, és piacra juttatását, amelyek egyaránt kínálni tudják a hulladék alapú papírból és a cellulózosból készült termékek előnyeit, ugyanakkor az értékesítési árakban a kettő közé, de inkább az alacsonyabb árfekvésű kategóriákba sorolhatóak.
A kész gépcsarnok 1200 négyzetméteres területére telepítették az új feldolgozó gépsort, illetve több mint 3000 négyzetméternyi területtel bővült a vállalat raktárkapacitása. Összesen 6800 négyzetméter hasznos területet épített be a vállalat a projekt során.
A gépcsarnokban napokon belül indul az úgynevezett tesztüzem az összesen 2,5 milliárd forintos Forest-beruházás eredményeként.
A fejlesztés az Európai Unió támogatásával valósult meg. Az ünnepélyes üzemavatót december 13-án tartják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.