Mindezek alapján csak azok a megújuló forrásra alapozó termelők élvezhetik az 1,95 százalékos szorzót, amelyek még 2008 január 1-je előtt benyújtott kérvényük alapján jogosultak áramuknak a kötelező átvételi rendszeren belüli eladására. Kivételt képeznek az 5 megawattosnál nagyobb vízerőművek. Ez utóbbiak, illetve minden más zöldáram-termelő, és azon társaságok, amelyek hulladékból állítanak elő villamos energiát, 2014-ben a mostaninál csak közel 0,2 százalékkal magasabb árat érvényesíthetnek. A hivatal korábbi közlése szerint 2014 január 1-től a Mavir nem lesz köteles a rendszerben előállított összes zöldáramot átvenni, csak a folyamatosan és azonos mennyiségben előállított, úgynevezett zsinóráramot.
Talán a panelprogramban
A zöldáram-termelők egy része új piacban is bízhat. Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter ugyanis az M1 kedd esti híradójában azt mondta, hogy legkésőbb a jövő év elején eldől, hogy a jövő februárban induló Panelprogram III-ban mely megújulókat célszerű használni, illetve melyek azok, amelyek „választhatók, de nem a mi prioritásunk”. Nem került szóba a szabályozás több éves adóssága: terítéken van-e a terület régóta ígért, új támogatási rendszerének bevezetése, vagy a zöldáram-támogatás jelenlegi, korrigált rendszere marad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.