Bevásárlás A Veolia Voda S. A. megvásárolná a Berlinwasser International GmbH 100 százalékát. Az ügylethez még több feltételnek kell teljesülnie, és szükséges hozzá a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása is. A Veolia a tranzakció révén hozzájut a Berlinerwasser által a Csatorna Holding Vagyonkezelő Zrt.-ben és a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt.-ben (FCSM) ellenőrzött hányadokhoz is.
A Veolia már most is tulajdonos mindkét fővárosi cégben. A Csatorna Holding esetében az Opten és az IM is csak a többségi tulajdonos Veolia Vodát tünteti fel, más részvényeseket nem. A Csatorna Holdingnak 2010-ben és 2011-ben nem volt árbevétele, és azóta is csak évi 6-6,5 millió forint. Üzemi eredménye ezen öt év alatt –36 millióról –452 millióra romlott, de a mérleg szerinti eredménye tavaly és tavalyelőtt is nulla volt.
Az FCSM-ben nem pontosan a fenti vevőnek, hanem a Veolia S. A.-nak van kisebbségi része. Többségi tulajdonosa a budapesti önkormányzat, kisebb százalékokkal pedig a megvenni kívánt Berlinwasser, a Csatorna Üzemeltetési Holding Zrt. és három fő kisbefektető rendelkezik. Az FCSM az ország legnagyobb víziközmű-társasága. Tavalyi árbevétele 39 milliárd forintról 35,6 milliárd forintra, az üzemi eredménye pedig 6,2 milliárd forintról 5,8 milliárdra esett. Adózott eredménye szerény emelkedéssel 4,7 milliárd forintra javult.
A hazai víziközmű-cégek mozgásterét várhatóan javítani fogja a területet szabályozó törvény közelgő módosítása, valamint szakmai szervezetük, a Mavíz és a szakminisztérium közötti egyeztetések eredménye. Jelenleg a területet – árbevétel-arányosan – például sokkal jobban sújtja a közműadó, mint a többi vezetékes társaságot, és a nemzetközi gyakorlatnál sűrűbben kötelező számukra a mérőóracsere is. Ma 42 víziközmű-társaság működik az országban, a folytatódó koncentráció miatt az év végére 35 körüli maradhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.