BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szaúd-Arábia lépett: hatalmasat ugrott az olaj ára

Szaúd-Arábia korábban a nyersolaj termeléscsökkentését ellenezte, most azonban mégis a termeléscsökkentést szorgalmazza. A bejelentés hatására az olaj árfolyama a délutáni kereskedésben megugrott. 

Alexander Novak, orosz energiaminiszter azt közölte, országonkénti legfeljebb öt százalékos csökkentést javasolt Szaúd-Arábia, valamint az olajpiacon kialakult problémák kezelésére az OPEC és az OPEC-en kívüli országok tárgyalásait kezdeményezte - írja a Bloomberg.

Felbeszélték az olajárat

A Világgazdaság tegnapi számában arról írtunk, hogy emelkedésbe váltottak kedden az olajárak azt követően, hogy a kuvaiti OPEC-képviselő, Naval al-Fuzaia arra utalt egy kuvaiti energiafórumon: az OPEC kész együttműködni a szervezeten kívüli termelőkkel az árak stabilizálása érdekében.

A piac ezt úgy értelmezte, hogy lehet esély a kínálatcsökkentésre, így mind a Brent, mind a WTI ára átlépte a hordónkénti 31 dollárt, holott a nap elején még 30 alatt jártak. Al-Fuzaia szerint az olaj ára mostanában aligha kúszik vissza a 100 dollár fölötti színtre, 2020-ig 40-60 dollár között fog ingadozni.

A helyzetet nagyban meghatározhatja, hogy Irán visszatér a piacra – ismerte el Al-Fuzaia. Irán korábban azt jelezte, hogy mielőbb szeretné napi 500 ezer hordóval növelni most egymillió körüli eladásait.

Erősödéssel nyitottak a főbb indexek New Yorkban

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.