Orosz fékkel is száguld a Renault
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Másfélszeresére, 2,82 milliárd euróra nőtt a Renault-csoport nyeresége tavaly, elsősorban új modelljeinek köszönhetően. A francia autógyártó forgalma 10,4 százalékkal 45,3 milliárd euróra bővült. Még szebb lett volna a kép, ha az AvtoVAZ nem okozott volna 620 millió eurós veszteséget az abban 37 százalékos tulajdonrésszel rendelkező franciáknak. A Ladákat gyártó vegyes vállalat az orosz piac megroppanása miatt további tőkeinjekcióra szorul. Mindenesetre a Renault 225 millió eurós értékleírást hajtott végre az AvtoVAZ pakettnél, így az már csak 96 millióval szerepel a könyveiben. Carlos Ghosn vezérigazgató semmilyen jó hírt nem vár az idén Oroszországból, ahogy Brazíliából sem, ahol újabb 6 százalékos forgalomcsökkenést hozhat számukra a recesszió. Mindennek ellenére a Renault idén mind forgalmát, mint profitját tekintve magasabbra tör – jelezte Ghosn.
A Renault sikerében nagy szerepet játszott az új Captur és Kadjar városi terepjárók mellett a felfrissített Trafic kisáruszállító, valamint a Dacia Logan iránti kereslet – írja a Reuters. A modellváltásnak azonban ára is volt: 379 millió eurós kedvezménnyel tudták csak kisöpörni meglévő raktáraikat, de az Euro6-os motorszabványnak való megfelelés is sokba került. A dízelbotrány, amely januárban a Capturt is elérte, az idei teljesítményen ejthet foltot.


