A magyar vállalkozók győztek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Az Európai Unió Bírósága jogerős ítéletében azoknak a magyar vállalkozóknak adott igazat, akiket a kormány 2012-ben három nap alatt kifosztott a kaszinótörvénnyel – mondta a 24.hu-nak Schreiber István, a Magyar Szerencsejáték Szövetség elnöke. (Ekkor tiltották ki a nyerőgépeket a szórakozó- vendéglátóhelyekről). Az uniós bíróság azt kifogásolta, hogy a magyar jogalkotó nem írt elő olyan átmeneti időszakot, amely alatt az új jogszabályokhoz alkalmazkodni lehet, illetve ésszerű kompenzációs rendszert sem alakított ki a vállalkozók kárpótlására. Schreiber szerint ez azt jelenti, hogy megnyílt a vállalkozók kártérítési alapja, akik a magyar bíróságokon százmilliárd forintos kártérítésért perelhetik a magyar államot a közeljövőben.
A bíróság tavaly júliusban hozta az ítéletet, Schreiber tudomása szerint számos keresetet már benyújtottak a cégek, az idő eddig a felkészüléssel telt. A perek hamarosan elkezdődnek, a hazai bíróságokon múlik, hogy a szerencsejáték-szervezők mekkora kártérítést kapnak a nyerőgépek betiltása miatt, mondta Scheiber 24.hu-nak. A félkarú rablók kitiltásával a büdzsé több címen több tízmilliárd forint bevételtől esett el. Korábban tizennyolcezer helyszínen 1200 cég foglalkozott szerencsejáték-szervezéssel. Ezek évi 35 milliárd forintnyi játékadót és ugyancsak 35 milliárd forintnyi egyéb adóbevételt termeltek a költségvetésnek. Az új szabályozás után valójában csak két nagyvállalkozónak, Andy Vajnának és Szima Gábornak nyílt lehetősége kaszinók üzemeltetésére.


