Orbán György főügyész az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: a vádirat szerint 2008 és 2014 között a vádlott által vezetett hét gazdasági társaságnál a dolgozók munkabér-kiegészítés címén készpénzes juttatásban is részesültek, amely után a társaságok nem teljesítették az adó- és járulékbevallási kötelezettségüket, és ezzel mintegy 67 millió forintos kárt okoztak a központi költségvetésnek.
Emellett az egyik gazdasági társaság az Alföldön működő vegyipari üzemében az engedélyezettnél több veszélyes hulladékot tárolt, a Veszprém megyei iparterületén a vassó gyártása során pedig engedély nélkül tárolt, illetve használt fel acélgyártásból származó hulladéksavat. Az utóbbi telephelyen 2012-ben előfordult olyan eset, hogy a vádlott utasítására kalcium-nitrátiszapot és vas-kloridiszapot, valamint salétromsavval és sósavval szennyezett töltőkavicsot, építési anyagot ástak el és takartak le földdel. A cég a termeléskor keletkező iszapot nem veszélyes hulladékként tartotta nyilván, és a környezetvédelmi hatóságnak is valótlan adatot szolgáltatott róla - írták.
A vádiratban szerepel továbbá, hogy a vádlott az egyik családtagjával és hozzátartozójának egy alkalmazottjával az általa képviselt gazdasági társaság nevében színlelt munkaszerződéseket kötött, és anélkül, hogy az érintettek a két cégnél bármilyen munkát végeztek volna, nekik munkabért, utánuk adót és járulékot fizetett. Mindezzel az egyik gazdasági társaságnak csaknem kétmillió, míg a másik cégnek mintegy 6,8 millió forint kárt okozott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.