BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így kerülhet előnybe, ha új lakást akar

Egyre több új lakás kerül piacra, az egyik legelterjedtebb forma pedig a 20+80 százalékos konstrukció, amelynek keretében az új lakás vételárának 20 százalékát fizeti az eladónak, a társasház-fejlesztőnek a szerződéskötéskor, majd a maradék 80 százalékot akkor, amikor már lényegében készen van a lakás.

Bár a 80 százalékos vételárrészlet kifizetéséig hónapok telhetnek el, érdemes körültekintően felkészülni, főleg, ha hitelre és állami támogatásra is igényt tart a vásárló - figyelmeztet friss elemzésében a BankRáció.hu.


A szakportál február elején készített elemzése szerint egy 10 millió forintos, 20 éves futamidejű 5 és 10 éves fix törlesztőrészletű hitelek teljes hiteldíjmutatója között több mint 2 százalékpontos különbségek voltak, ez pedig havonta 8-10 ezer forintos, a teljes visszafizetendő összegben pedig több millió forintos tételt jelent.

Ha biztosan hitelre lesz szükség, akkor érdemes úgynevezett előminősítést is kérni a kiválasztott banktól. Az előminősítésről szóló papírral könnyebb a lakásvásárlás, hiszen az eladónak, új lakások esetén jellemzően a társasház építtetőjének be lehet mutatni a dokumentumot, ami bizonyítja, hogy maximálisan mennyi hitelt nyújtana a vevőnek a bank. Az új lakások iránti jelentős kereslet miatt a szükséges papírokkal rendelkező vásárló előnyben lehet azokkal szemben, akik kevésbé felkészülten vágnak bele a vásárlásba.

Ha a lakásvásárláshoz a saját erő és a hitel mellett állami támogatást is igényelne a vásárló a Családi Otthonteremtési Kedvezmény keretében, akkor érdemes a támogatás igényléséhez szükséges feltételeket tisztázni és a szükséges papírokat is időben összegyűjteni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.