Egységes bérért húzhatnák a szimfonikusok
A lap szombati számában megjelent cikkben a szakszervezeti vezető kifejti, hogy egyfajta zenész életpályamodellt szeretnének biztosítani. Hozzátette, hogy a kezdeményezéssel a kulturális kormányzat is egyetért, ősszel folytatódhatnak a tárgyalások az érintettek részvételével.
Egy átlagos szimfonikus zenekarban dolgozó művész a diplomások között kifejezetten alacsony, 200-250 ezer forint bruttó, azaz 170-190 ezer forint nettó fizetést kap. A pedagógusok bérrendezése a zenetanárokat is érinti, ami a zenepedagógusok és a zenészek bére közötti különbség növekedésével járt, előbbiek javára. Ebből következően a muzsikusok egy része inkább tanításba kezd – mutatott rá Gyimesi László.
Hozzátette: ha a zenekari bérek megközelítenék a zenepedagógusokét, akkor az elszívó hatás mérséklődne. Megjegyezte, feszültséget okoz az is, hogy a zenészek egy része közalkalmazott, a többiek gazdasági társaságoknál vannak munkaviszonyban, előbbiek az idén átlagosan 15 százalékos béremelést kaptak, az utóbbiak bérét viszont nem rendezték.


