Ötven Fusion típusú repülőgépet rendelt meg a kínai Rizhao Wohe Aviation Service Co., Ltd. (Rizhao) a Magnus Aircraft Zrt.-től (Magnus) – közölte a magyar tulajdonú vállalat az MTI-vel.

A pécs-pogányi reptéren működő, ott utrakönnyű kisrepülőgépek gyártásával foglalkozó Magnus
hatvanötmillió jüan, átszámítva csaknem 3,2 milliárd forint értékben kötött szerződést a kínai féllel.
A magyar társaság hosszú távú együttműködési megállapodás részeként vállalta, hogy három éven belül leszállítja a Fusion típusú kisrepülőgépeket a 2003-ban alapított, főként repülőgép értékesítésével, alkatrészellátással és egyéb repülőipari üzletágakkal foglalkozó Rizhao számára. Az is kiderült, hogy a Magnus a már korábban megalapított kínai leányvállalata kereskedelmi megállapodást kötött ezzel az új partnerrel, és ennek értelmében további 45 repülőgép értékesítése valósulhat meg Kínában.
A 2019-ben 2 milliárd forint támogatással összesen 6 milliárd forintos beruházás keretében 7000 négyzetméternyi gyártóbázist létesítő magyar vállalat 2021-ben 10, 2022-ben 15 Fusion típusú gépet gyártott, idén várhatóan 45 és 60 között lesz a darabszám. A cég jelenleg nyolcvan, a tervek szerint idén további negyven főnek ad munkát. Tavaly 550 millió forintos nettó árbevételt ért el, és veszteséggel zárta az évet, az idén azonban várhatóan a tavalyi többszöröse lesz a forgalma, és már profitot fog termelni.
A Magnusnak nem ez az egyetlen nemzetközi projektje: az idén januári hír, hogy Nigériában összeszerelő üzem épül, amelyben a Magnus Aircraft propelleres gépeinek katonai változatát fogják összeszerelni. Annak az üzletnek az értéke körülbelül kétmilliárd forint.
Már készül Magyarország első tisztán elektromos repülőgépeA Magnus Aircraft és az Óbudai Egyetem együttműködésében készül a jármű. Az eFusion repülő üzemeltetési költsége töredéke más oktatógépekének. |