BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Visszatér a legenda: újra a boltokban a Punica

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Hamarosan újra kapható lesz a Németországban hihetetlen népszerűségnek örvendő üdítőital. A Punica gyümölcslé alig két év kényszerszünet után tér vissza a boltokba.

Hamarosan visszatérhet a polcokra a 90-es évek ikonikus német üdítőitala, a Punica. Az 1977-ben alapított, népszerűségét az 1990-es években szerző szénsavas gyümölcslevek gyártását 2022-ben állították le, de a termék kedvelőinek örömére ez nem volt végleges, ugyanis a gyártó Columbus Drinks bejelentette, hogy a gyártás újraindult, a Punica hamarosan visszakerül a boltok polcaira. A gyümölcslevek új kiadása a németországi Edeka és Rewe kiskereskedelmi áruházakban vásárolható meg – adta hírül az Augsburger Allgemeine.

Punica
Újra visszatér a boltokba a Punica üdítőital / Fotó: Columbus Drinks

Bár a bejelentésnek sokan örülnek, azonban vannak változások is a megszokott termékhez képest. A nosztalgiázóknak például nélkülözniük kell a Punica popot, mivel már nem készítenek olyan palackokat, melyek kinyitásakor hangos pukkanás hallható. Az üdítőt ugyanis már kizárólag PET-palackokban forgalmazzák, a korábbi üvegpalackok nem térnek vissza. Első körben háromféle ízesítésben lesz kapható újra a Punica: klasszikus multivitamin, pirosgyümölcsös-válogatás és trópusi dinnye.

Az üdítőital az 1990-es években a feltűnően fiatalos megjelenésével lopta be magát a vásárlók szívébe: előszeretettel használtak rajzfilmfigurákat, és létrehozták az úgynevezett Punica Oázis nevű tévéreklámjukat is. Mára ez is megváltozott, mesehősök helyett immár influenszerekkel próbálják megszólítani potenciális vevőiket. A fő célközönségüket sem a gyerekek alkotják már, hanem a fiatal felnőttek. Vagyis lényegében az a korosztály, amely a 90-es években gyerekként itta a Punicát.

A nosztalgiavonatra is felülhet a Punica

A márka két arca most az egykori Monrose lánycsapat énekesnője, Bahar Kizil, valamint Jimi Blue Ochsenknecht énekes-színész. Mindketten rejtélyes Punica-dobozt rakosgattak ki Instagram-oldalukra, hogy megágyazzanak a népszerű üdítőital nagy visszatérésének. A bejegyzések alatti kommentekből úgy tűnik, hogy a fogyasztók körében egyértelműen pozitív a fogadtatása a kampánynak.

 

Bár nagy várakozás előzi meg a Punica visszatérését, valójában nem kellett túl hosszú ideig nélkülöznie a német közönségnek az italt. A gyümölcslémárkát ugyanis csak 2022-ben vonták ki teljesen a piacról. Ezt a Frankfurt melletti Neu-Isenburgban jelentette be az amerikai Pepsico italgyártó konszern. A Pepsi anyacége ugyanis 2022-ben eladta gyümölcsléüzletágának jelentős részét a Pai Partners pénzügyi befektetőcsoportnak, és csak 39 százalékos tulajdonrészt tartott meg magának. Az új közös vállalat, a Tropical Brands Group pedig úgy döntött, hogy elhagyja a piacot a Punica márkával. A kivonulás nem volt túl hosszú életű, egy év után felülvizsgálták korábbi döntésüket, és a visszatérés mellett döntöttek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.