BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Trónfosztás: már nem Kína a világ legnépesebb országa

Az ENSZ szerdán közzétett adatai szerint India megelőzte Kínát a világ legnépesebb nemzeteként. Az országban jelenleg 1,428 milliárd ember él, a népessége fele pedig 30 év alatti. Szakértők arra számítanak, hogy Indiában rohamosan nő a lakosság száma, miközben Kínában csökkenésnek indulhat a népesség.

India lakossága meghaladta az 1,428 milliárd főt, ami kicsivel több, mint Kína 1,425 milliárd lakosa – írta meg az ENSZ a világ népességéről szóló jelentésében. Ezzel India a világ legnépesebb országa.

People crowd at a market on the eve of Diwali, the Hindu festival of lights, in Bangalore on October 23, 2022. (Photo by Manjunath KIRAN / AFP)
Fotó: Manjunath Kiran / AFP

A növekvő népesség sürgőssé teszi az indiai miniszterelnök, Narendra Modi kormánya számára, hogy még több munkahelyet teremtsen a munkaerőpiacra áramló emberek milliói számára – írta meg a Bloomberg. Problémát jelent, hogy az ország egyre inkább eltávolodik a mezőgazdasági munkáktól, ami sok embert tudna felszívni.

India lakosságának a fele 30 év alatti. 

Ez a hatalmas munkaképes embertömeg segítheti az országot, hogy a következő években a világ leggyorsabban növekvő gazdasága legyen.

Szabadkereskedelmi megállapodás készül Oroszország és India között

Előrehaladott tárgyalásokat folytat Oroszország és India egy szabadkereskedelmi megállapodásról, ez az egyik fő témája az orosz miniszterelnök-helyettes egyeztetéseinek Delhiben.

India jelenleg Ázsia harmadik legnagyobb gazdasága Kína és Japán mögött. Az ország a világ népességének egyötödének ad otthont, ez több, mint Európa, Afrika vagy Amerika teljes lakossága.

Kína lakossága ugyanúgy hatalmas növekedési potenciált rejt magában, azonban szakértők szerint ezen a területen India le fogja hagyni a szomszédját, mivel a lakossága a következő években is rohamosan növekszik. 

2050-re 1,668 milliárd ember élhet Indiában, 

míg Kína népessége nagyjából 1,317 milliárd főre csökkenhet.

Két világhatalom már sok? Érkezőben a harmadik is – és nem Nyugaton

Évek alatt átformálta a politikát és az életünket a növekvő gazdaságú Kína megérkezése a világhatalmi státuszba. Ha ismeretlennek és veszélyesnek látszik az új képlet, mire hozzászoknánk, még bonyolultabbá válhat a helyzet: könnyen lehet, hogy az új generációknak már három világhatalomhoz kell hozzáedződniük.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.