BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megerősítette a NASA, hogy a Nemzetközi Űrállomás törmeléke csapódott egy házba

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A National Aeronautics and Space Administration megerősítette, hogy a Nemzetközi Űrállomás szemete zúzta be egy floridai ház tetejét.

Egy floridai házra zuhant, és bezúzta a tetejét egy a Nemzetközi Ürállomásról származó űrszemét — erősítette meg a National Aeronautics and Space Administration (NASA). 

 A NASA repüléstámogató berendezésének oszlopa, amellyel az akkumulátorokat a raklapra szerelték fel, és végül becsapódott a házba / Fotó: AFP

A ház tetejét egy fémtámaszték ütötte át, amelyet a régi akkumulátorok raklapra helyezésére használtak ártalmatlanítás céljából, és 2021-ben dobták le az ISS-ről. A vizsgálat alapján a hivatal megállapította, hogy a törmelék a NASA repüléstámogató berendezésének oszlopa, amellyel az akkumulátorokat a raklapra szerelték fel.

„A berendezésnek a számítások szerint teljesen el kellett volna égnie, amikor 2024. március 8-án újra belépett a Föld légkörébe. A berendezések egy része azonban ezek szerint túlélte az újbóli belépést, és egy házba csapódott a floridai Nápolyban” – magyarázta a NASA.

A lehullott fémdarab súlya körülbelül 700 gramm. 

A jövőben ismét elvégzik a szemétlerakó részletes vizsgálatát, hogy megállapítsák a törmelék fennmaradásának okát.

Egyébként a tárgy becsapódásakor személyi sérülés nem történt, a tulajdonosok teljesen együttműködtek a NASA szakértőivel annak érdekében, hogy kiderítsék a fémdarab származási helyét.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.