A Hivatásos Labdarúgó-alszövetség elemzése szerint a magyar profi labdarúgás tizenkét csapatos "felsőházának" jelenlegi összköltségvetése 4 milliárd forint. Az NB I/B-s csapatok 2 milliárd forintos büdzsével gazdálkodnak. A legtehetősebb klubok évi 600, a legkisebbek 180, az átlag évi 300 millió forintos költségvetéssel működik. Villás Károly gazdasági igazgató elmondta: az NB I-ben és az NB I/B-ben szereplő klubok közül jelenleg nyolc csapat nyereséges, azonban nem árulta el, hogy mely együttesekről van szó.
Hangsúlyozta: 1999-ben az első osztályban szereplő klubok 700 millió forintos forráshiánnyal küszködtek, ami annyit jelent, hogy a csapatok a működésükhöz szükséges kiadások nagy részét kölcsönökből és hitelekből fedezték; végül az évet 150 millió forintos deficittel zárták. 2000-ben a klubokat működtető gazdasági társaságoknál a pontosan megszerkesztett -- és a Hlasz által negyedévente ellenőrzött -- üzleti terveknek, valamint az előző évekhez képest visszafogottabb üzleti működésnek köszönhetően a forráshiány az együttesek nagy részénél megszűnt; a novemberi, 12 és 24 csapatos új szerkezetű bajnokság kezdetekor pedig a klubok összes pénzügyi hiánya is 100 millió forint alá csökkent.
Villás Károly elmondta azt is: a játékoseladással keresett legmagasabb összeg az elmúlt évben 70 millió forint volt. Az őszi fordulót a dobogón záró csapatok pedig csak a televíziós közvetítésekkel 70-90 millió forintot kerestek. A jegyeladásból a legtöbb pénzt az FTC kasszírozta, annak ellenére, hogy átlagban kevesebben voltak a meccsein, mint a például a Zalaegerszeg hazai mérkőzésein.
Finanszírozási problémák az ősz folyamán az Újpestnél, a Sopronnál és a Pécsnél jelentkeztek. A Hlasz kölcsönökkel segített a klubokon, megelőlegezve a januártól a csapatok által igényelhető, ún. reorganizációs hitelt. Az összesen 8,3 milliárd forint értékű reorganizációs alapból a klubok akár 100 millió forintra is szert tehetnek. A két-, három-, illetve ötéves lejáratú hitel nagyságáról a Hlasz vezetői döntenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.