Bekeményített a FIFA: a Fradin múlik a magyar foci jövője?
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) levélben kérte a magyar szövetséget (MLSZ) és a másodosztályba sorolt Ferencvárost, hogy az érvényben lévő rendelkezések értelmében ne polgári bíróságon rendezzék jogvitájukat.
Kisteleki István, az MLSZ elnöke az MTI-nek azt mondta, hogy a FIFA a legsúlyosabb szankciót, azaz az MLSZ tagságának felfüggesztését sem tartja kizártnak, ha a Ferencváros megsérti az érvényben lévő előírásokat. A FIFA előírásai szerint ugyanis vitatott sportügyeket kizárólag sportbíróságok előtt lehet rendezni.
A nemzetközi szövetség ez ügyben két levelet is küldött az MLSZ-nek, augusztus 29-én tájékoztatást kért, majd a 30-án emlékeztette a magyar szövetséget, hogy annak a feladata betartatni a FIFA alapszabályát.
Az MTI-hez eljutott szövegből kiderül, a nemzetközi szövetség számít rá, hogy az MLSZ megteszi a szükséges lépéseket arra vonatkozóan, hogy az FTC azonnali hatállyal visszavonja a bírósághoz benyújtott keresetét. Egyúttal elvárja, hogy a magyar szövetség szabjon ki határidőt az FTC számára a kereset visszavonására, s emlékezteti az MLSZ-t arra, hogy amennyiben a klub nem tesz eleget a felszólításnak, büntetést kell kirónia.
Az FTC esete hasonlít a Juventuséhoz: a FIFA korábban kilátásba helyezte, hogy felfüggeszti az olasz szövetség (FIGC) tagságát, amennyiben a bundabotrányban elmarasztalt, s a másodosztályba visszasorolt torinói csapat polgári bíróságon próbál érvényt szerezni igazának. (MTI)


