Önálló önkormányzati kabinet alakul a Fidesz-KDNP frakcióban
Várhatóan önálló önkormányzati kabinet alakul a Fidesz-KDNP frakciószövetségben, a kabinet vezetésével Kovács Zoltánt, Pápa fideszes polgármesterét bíznák meg - értesült az MTI fideszes körökből. A Fidesz és a KDNP frakciója a tavalyi országgyűlési választások óta hét közös szakmai kabinettel dolgozott, a közeljövőben pedig - várhatóan még a tavaszi ülésszak előtt - önkormányzati kabinet is alakulhat a már meglévő külügyi, gazdasági, mezőgazdasági és környezetvédelmi, kulturális, népjóléti, védelmi és jogi-közigazgatási szakmai szervezet mellé.
Az MTI úgy tudja, hogy az önkormányzati kabinet vezetését újra Kovács Zoltánra bíznák, aki az előző országgyűlési ciklusban már volt a kabinet elnöke, jelenleg pedig a jogi kabineten belül működő önkormányzati munkacsoportot koordinálja.
A politikus a tavaly őszi önkormányzati választáson 1990. óta ötödjére nyerte el a polgármesteri posztot Pápán.
Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője az MTI-nek decemberben adott interjújában beszélt arról, hogy az önkormányzati választásokon aratott fideszes győzelemnek a kabinetrendszerben is jelentkeznie kell, azt azonban akkor még nem döntötték el, hogy önálló önkormányzati kabinet alakul, vagy az egyes kabineteknél lesznek olyanok, akik kifejezetten az önkormányzatokkal tartják a kapcsolatot. (MTI)


