BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb koalíciós csörte jöhet

Kiújulhat a tavalyi vita a kormánypártok között egyes nagy állami vállalatok privatizációjának kérdésében, miután a Pénzügyminisztérium beterjesztette „Az állami vagyonról” című jogszabálytervezetét a parlamentnek - olvasható a Hírszerzőn. A tervezetben foglaltak szerint, lehetővé válna több olyan vállalat privatizációja, amelyet az SZDSZ-szel szemben a szocialisták továbbra is állami kézben tartanának.

A kormány eredeti terve szerint sürgősséggel tárgyalták volna a törvényt, de azt a parlament leszavazta.

A jogszabály lehetővé teszi többek között a Szerencsejáték Zrt., a Tokaj Kereskedőház magánosítását valamint a Magyar Posta és a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) huszonöt százalékos részvénycsomagja is értékesíthető lenne.

A tavalyi vita akkor robbant ki a két koalíciós partner között, mikor Kóka János az MVM, a Posta, a Volán társaságok és a Szerencsejáték Zrt. magánkézbe adását sürgette, hogy a befolyt összegből csökkenthessék az államadósságot. Ezt akkor sem az MSZP Gazdasági Munkacsoportjának vezetője, sem a Számvevőszék egy magas rangú vezetője nem támogatta.

Az előbbi most is kijelentette, hogy az álláspontjuk nem változott semmit. „A középosztály építése érdekében abba belemegyünk, hogy az MVM-részvények huszonöt százalékát magyar kisbefektetőknek értékesítsék" – jelentette ki Podolák György. 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.