Egymásért: annyi derül ki, amennyit a kormánypártiak akarnak Demeter szerint
A hét elején lejárt annak a jegyzőkönyvnek a titkosítása, amellyel a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága vezetőinek bizottsági beszámolóját zárták el a nyilvánosság elől az úgynevezett Egymásért-ügyben. Emlékezetes, az Egymásért Egy-másért Alapítvány elnökét és munkatársait áfacsalás gyanúja miatt vették őrizetbe a VPOP munkatársai, az ügybe érintőlegesen a Nemzetbiztonsági Hivatal is belekeveredett - írja a Népszava.
Előzetes letartóztatásba helyezték az alapítvány kuratóriumának elnökét, a szervezettel kapcsolatban álló egyik cég felső vezetését és a Palotai Vámügynökség három munkatársát. Utóbbiak közülük kettőnek nemrég megszüntették előzetesét és házi őrizetüket rendelték el, de a további gyanúsítottak (köztük Földesi-Szabó László) augusztusig bizonyosan előzetes letartóztatásban marad. Az ügy politikai viharokat is kavart, az NBH-s kapcsolat miatt a vámőrség vezetői a Parlament nemzetbiztonsági bizottságát is tájékoztatták a nyomozás állásáról; méghozzá zárt ajtók mögött. Az eljárás érdekeire hivatkozva a beszámolót harminc napra titkosították, ennek határideje a hét elején lejárt. A jegyzőkönyv azonban egyelőre nem hozzáférhető.
Demeter Ervin, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes tagja a Népszava megkeresésére közölte: a VPOP vezetőinek kell nyilatkoznia arról, hogy a jegyzőkönyv mely részeit kívánják nyilvánosságra hozni és erről tájékoztatniuk kell a testület elnökét. Demeter szerint az Egymásért-ügy valós hátteréről csak annyi fog kiderülni, amennyit a kormánypártiak akarnak; ezt támasztja alá az is, hogy a vizsgálóbizottság létrehozását a nyári szünet előtt már nem támogatták.


